2025-ci il üçün Novruz, Ramazan və Qurban bayramları günlərinin müəyyən edilməsi haqqında
Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 11 dekabr 2024- cü il tarixli 521 nömrəli Qərarı ilə 2025-ci il martın 20, 21, 22, 23, 24-ü Novruz bayramı, martın 30, 31-i Ramazan bayramı günləri kimi müəyyən edilmiş, eləcə də Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabinetinin 15 fevral 2025-ci il tarixli 23 nömrəli Qərarı ilə iş və istirahət günlərinin ardıcıllığını təmin etmək məqsədilə 2025-ci il 27 və 28 mart iş günləri ilə müvafiq olaraq 10 mart və 1 aprel istirahət günlərinin yerləri dəyişdirilərək 20 mart tarixdən ardıcıl 12 gün qeyri-iş günü kimi müəyyən edilmişdir. Beləliklə, 2025-ci ilin mart ayının 19-u son iş günü hesab edilir.
2025-ci ilin mart ayında iş günlərinin az olmasını nəzərə alaraq, dövlət büdcəsinə vergi və sosial ayırmalar üzrə daxilolmaların ahəngdarlığının təmin edilməsi məqsədi ilə cari ilin mart ayı üzrə bütün vergi və sosial ayırmalar üzrə öhdəliklərinizin 2025-ci ilin 17 mart tarixinədək yerinə yetirilməsi məqsədəuyğun hesab edilir.

On the determination of Novruz, Ramadan and Gurban holiday dates for the year 2025
By Decision No. 521 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 11 December 2024, March 20, 21, 22, 23 and 24 of the year 2025 were designated as Novruz holiday days, and March 30–31 were designated as Ramadan holiday days.
In addition, by Decision No. 23 of the Cabinet of Ministers dated 15 February 2025, in order to ensure the continuity of working and non-working days, the working days of 27 and 28 March 2025 were respectively swapped with the rest days of 10 March and 1 April, and as a result, a consecutive 12-day non-working period was established starting from 20 March.
Thus, 19 March 2025 is considered the last working day of the month.
Taking into account the limited number of working days in March 2025, it is deemed advisable to fulfill all obligations related to taxes and social contributions to the state budget for March of the current year no later than 17 March 2025, in order to ensure the consistency of tax and social contribution payments.