“Mühasibat uçotu haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik
Prezident İlham Əliyev "Mühasibat uçotu haqqında" Qanunda dəyişikliklər edilməsi, eyni zamanda həmin Qanunun tətbiqi haqqında Fərmanda dəyişiklikləri təsdiqləyib.
Yeni dəyişikliklərə əsasən, mühasibat uçotu subyektləri uçotu elektron şəkildə aparmalı və maliyyə hesabatlarını aidiyyəti quruma "Elektron imza və elektron sənəd haqqında” qanuna uyğun olaraq təqdim etməlidirlər.
Maliyyə Nazirliyi "e-mühasibat" informasiya sisteminin formalaşdırılması, fəaliyyətinin təşkili və inkişaf etdirilməsi, "Hökumət buludu"nda yerləşdirilməsi, habelə Sistemin "Dövlət informasiya ehtiyatlarının, sistemlərinin və elektron xidmətlərin vahid reyestri"nə və fərdi məlumatların

President Ilham Aliyev has approved amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan “On Accounting”, as well as changes to the Decree on the implementation of this Law.
According to the new amendments, accounting entities must maintain their accounting records electronically and submit their financial statements to the relevant authority in accordance with the Law “On Electronic Signature and Electronic Document”.
The Ministry of Finance must ensure the development, organization, and enhancement of the “e-accounting” information system, its placement within the Government Cloud (“Hökumət buludu”), and the inclusion of the System in both the Unified Register of State Information Resources, Systems and Electronic Services and the State Register of Personal Data Information Systems.